Działania reklamowe Google, dlaczego to tak długo trwa?

Rozpoczynając promocję za pomocą narzędzi Google musimy liczyć się z tym, że ze względu na restrykcyjną politykę firmy, uruchomienie wszystkich działań reklamowych może zająć trochę czasu (nawet do kilku tygodni).

Dlaczego tak się dzieje?

Google , aby potwierdzić wiarygodność swoich klientów, a głównie instytucji czy przedsiębiorstw, stosuje rygorystyczne, ale jednocześnie przejrzyste zasady. Możemy znaleźć wiele pozytywnych stron takiego działania : przede wszystkim nikt nie może podszyć się pod naszą firmę, gdyż obowiązuje telefoniczna lub pocztowa weryfikacja danych. Mamy pełną kontrolę nad działaniami promocyjnymi, a do tego prowadząc zintegrowane działania jesteśmy bardziej wiarygodni dla robota wyszukiwarki Google, co wpływa na koszty kampanii reklamowych.

Aby założyć konto gmail, niezbędne do działań promocyjnych Google, niezbędna jest weryfikacja telefoniczna. Konieczny jest numer komórkowy lub stacjonarny firmy, dlatego przed zakładaniem konta będziemy kontaktować się z Państwem telefonicznie.

W przypadku Google AdWords musimy potwierdzić istnienie firmy za pomocą numeru NIP. Sprawdzamy to w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Do tego reklamy przez nas stworzone muszą być zatwierdzone przez Google, co przeważnie zajmuje 1-2 dni.

Google Miejsca jest aplikacją , która pochłania najwięcej czasu. W tym wypadku weryfikacja danych odbywa się drogą pocztową. Oznacza to, że firma Google(z siedzibą w Dublinie) przesyła na adres Państwa firmy pocztówkę z kodem weryfikującym. W związku z działalnością poczty może to zająć do 30 dni.

Do wykorzystania w naszych działaniach Google Analytics niezbędna jest Państwa pomoc. Aby monitorować ruch internautów po Państwa witrynie należy wkleić odpowiedni kod, który przesyłamy e-mailem, na każdej podstronie Państwa serwisu. Najczęściej zajmuje się tym administrator strony, czyli firma, która wykonywała witrynę.

A potem już tylko czekamy na efekty.

Pamiętajmy więc : za pomocą AdWords możemy zaistnieć w sieci praktycznie natychmiast, jednak pełna integracja działań wymaga nawet do miesiąca czasu oczekiwania.