Pozycjonowanie w mapach Google

Mapy Google to jedna z wielu usług, z której korzystają nie tylko internauci szukający informacji czy też firm w danym regionie, ale także przedsiębiorcy i właściciele punktów usługowych, którzy chcą zwiększyć pole reklamowe i pozyskać Klientów, którzy szukają usług lub produktów właśnie za pomocą usługi Google Maps.

Pozycjonowanie w Google Maps - jak to działa?

Wystarczy wpisać w wynikach wyszukiwania określoną usługę lub punkt usługowy oraz dodać geolokalizację (czyli nazwę miasta), aby naszym oczom prócz wyników wyszukiwania i reklam AdWords ukazała się także duża mapka z zaznaczonymi punktami, które odpowiadają naszemu zapytaniu. Dla przykładu - jeżeli szukają Państwo usług wulkanizacyjnych w Warszawie - wystarczy wpisać w wynikach wyszukiwania "wulkanizator Warszawa" lub sam wulkanizator (algorytm sam wyszuka lokalizację docelową po IP użytkownika).

Google zaprezentuje specjalną mapę z adresami punktów usługowych, które oferują sprzedaż opon i ich wymianę. Proste i wygodne rozwiązanie. Mapy są bardzo popularne, gdyż automatycznie zaznaczają adres, pokazują numery telefonów oraz opinie na temat danej firmy. Oczywiście to internauta decyduje, do jakiego punktu się uda - mapki dają mu tylko opcje do wyboru.

Problem zaczyna się wtedy, gdy Państwa firma korzysta z mapek, ale po wpisaniu kluczowej dla branży frazy i lokalizacji - nazwa firmy nie pojawia się wśród pierwszych wyników z mapek.

Tak naprawdę pojawia się wpis, ale jest on na dalszych miejscach, co umyka uwadze potencjalnemu Klientowi. Zwykle internauci wybierają pierwsze 3-4 miejsca na mapkach, resztę ignorując. Tu do akcji wkracza nasza firma, oferując pozycjonowanie w mapkach Google, czyli zestaw działań, które pozwolą wywindować Państwa firmę w wynikach wyszukiwania mapek. Po zakończonej usłudze, Państwa firma pojawi się jako jedna z pierwszych w wynikach wyszukiwania na mapie. To oczywiście przekłada się bezpośrednio na ilość potencjalnych Klientów, którzy mogą trafić do Państwa firmy.

Prócz pozycjonowania, dla Klientów oferujemy także pełną obsługę Google Maps - jeżeli mają Państwo firmę i stronę internetową, ale Państwa biznes nada nie korzysta z dobrodziejstw Google Maps - chętnie zajmiemy się wdrożeniem usługi oraz jej prowadzeniem. Zapraszamy do kontaktu!